|
CAHL 2010-2011 All-Star Games: Rosters |
Posted By: Admin |
Saturday, April 9, 2011 |
Please email your team's skater selections to [email protected] if you haven't yet, thanks. -All goalie stats (minimum of 10 games played) are based on games up to and including Thu, Mar 24, 2011. -Please note that any players still under suspension are not eligible to participate in the CAHL All-Star Games.
12:00PM - Sunday Division C - West vs. East
West All-Stars (Black) (1) Seven - Jericho Crowchild, Kaylen Crowchild, Brett Crowchild, Bobby Buffalo, Emery White, Justin Simeon (3) Blades of Steel - 5 skaters (6) ESC Hawks - 5 skaters Goalies - Chad Harbour (4.63) Blades of Steel, Trevor Greniel (5.35) Seven
East All-Stars (Red) (2) 7 Club Rockets - Justin Allen, Mike Hickman, Matt McGrath, Dave Chan, Kalin Cronk, TBA (4) Short Bus All Stars - Peter Bromley, Jeremy Kazakoff, James Midori, Joe Neagle, Evan Tozer (5) Bruins - 5 skaters unable to attend Goalies - Amer Akram (3.33 GAA) 7 Club Rockets, Phil Harpnell (5.14) Short Bus All Stars
Wait List Goalies - Nabil Lombrough (7.28 GAA) Bruins, Russ Machala (9.33 GAA) ESC Hawks Unable to Attend -
1:30PM - Weeknight Division E - West vs. East West All-Stars (Black) (1) Empires - Peter Nguyen, Duc Pham, Dave Beveridge, 1 more skater (3) Cool Runnings - Mason Lam, Andrew Oh, Scott Rutherford, Spencer Toy (5) The Pylons - Dean Foster, Bryce Maschio, Colin Bartlett, Garett Farkas (8) NADS - D #27 Jason Rumbolt, Lyndon Ludlow, Todd Isbister, Bill Hamilton Goalies - John Belshan (4.08 GAA) The Pylons
East All-Stars (Red) (2) Pork-Chop Express - Ben Walker, Christian Legault, Elliot Duguay, Stu Houston (4) Good Times - Mark Jonker, Jason Kupery, Layne Kilbreath, Chris Reitsma (6) Iron Ringers - Tyler Seminuk, Justin Frederick, 2 skaters unable to attend (7) Centaurs - Chris Case, Tomas Navartil, Jeremy Young, Dustin Fedun Goalies - Gabe Girimonte (4.25 GAA) Pork-Chop Express, Tyler Moffet (4.72 GAA) Iron Ringers
Wait List Goalies - Phil Bonk (4.90 GAA) Good Times, Brad Mayer (6.39 GAA) Centaurs, Matt Cartwright (9.55 GAA) NADS Unable to Attend - George Cowburn (2.54 GAA) Cool Runnings, Dave Anderson (4.32 GAA) Empires
3:00PM - Weeknight Division D - West vs. East
West All-Stars (Black) (1) Empire - Matt Hoang, Tommy Mac, Huy Lam (3) Watchmens Moosekuckles - Matt Freckleton, Ricky Richardson, Tom Firkus (5) Raiders - Seth Long, Chris Decastro, Dave Taylor (7) Wolfpack - Lance shaver, Cody barnes, Jesse McCabe (9) Absolute Bulldogs - Ian Johnstone, Cam Smith (12) The Warriors - F Thorston Koslowski, D James Beck Goalies - Keith Arsenault (3.25 GAA) Wolfpack, Stephen Pasunto (3.30 GAA) Watchmens Moosekuckles
East All-Stars (Red) (2) Kal Tire - Andrew Stanko, Ryan Dowhan, Dominic Brodie (4) El Fuego - Tyler Rice, Alex Wihak, Tom Ellison (6) The Whiskey - Corey Young, Will Wong, Rick Arich (8) Weekend Warriors - Bill Scarth, Stephan Brochu, TBA (10) Double Chins - Brian Leong, Nick Wells (11) Band of Brothers - Jordan Bernard, Steve Cantrill Goalies - Andrew Osborne (3.29 GAA) El Fuego, Brock Ryan (3.30 GAA) Absolute Bulldogs
Wait List Goalies - AJ Toker (3.44 GAA) Kal Tire, Joe Digaete (4.59 GAA) Raiders, Patrick DeGaust (5.15 GAA) Empire, Ryan Kirkpatrick (5.22 GAA) Band of Brothers Unable to Attend - Stephen Pasunto (3.30 GAA) Watchmens Moosekuckles
West All-Stars (Black) (1) Clusterpucks - Shawn Webber, Murray Bladon, Dan Neilson (3) Spitfires - Peder Lodoen, Mike Grier, Cory Arnason (5) Hellfish - 3 skaters unable to attend (7) Champion - Ian Voth, Alex Craig, A.J. Mexico (9) Integral Energy Services - 2 skaters (12) Xecutioners - 2 skaters Goalies - Darren Bladon (2.55 GAA) Clusterpucks, Jason Arnason (3.12 GAA) Spitfires
East All-Stars (Red) (2) Shoguns - 3 skaters (4) Moustache Petes - Trevor Filkohazy, Steve Cameron, Travis Booth (6) Hot or Not - Josh Oster #11, Robby Irvine #3, Roberto Astorino #89 (8) Assassins - Grady Topak, Brendan Murphy, Marshall Drozduk (10) South Side Snipers - Garrett Baki, Jeff Carriere (11) Spies - Butch Verbeek, Nathan Exner Goalies - Dan Wolfe (2.68 GAA) Moustache Petes, Darren Law (3.48 GAA) Shoguns
Wait List Goalies - Tom Burke (4.32 GAA) Champion, Biniiam Woldegabir (4.42 GAA) Assassins, Fraser Neek (5.00 GAA) Integral Energy Services, Bobby McCaffrey (5.20 GAA) Hot or Not Unable to Attend -
6:00PM - Weeknight Division B - West vs. East West All-Stars (Black) (1) Seamen - James Ragan, Craig Sangster, Josh Leung (3) Timberwolves - Graham Bogle, Jake Thompson, Dustin Jones (5) Big Guns - 3 skaters (6) Menacing Wolfpack - 3 skaters (12) Bullets - Derek Greaves, Matt Houseman (13) Blazers - Andrew Hill, Darren Paquin Goalies - Rob Silver (3.04 GAA) Seamen,
East All-Stars (Red) (2) Wardens - 3 skaters confirmed (4) TH Pirates - 3 skaters (7) Platinum Rats - Donny Tse, Kevin newton (8) Ice Storm - Brian Sawchuk, Brett Watts (9) Admirals - Josh MacOdrum, McLean Hampel (10) Ambrose University College Lions - Tyson McCombs, TJ Smith (11) Black Sox - 2 skaters unable to attend Goalies - Mike Ward (4.23 GAA) Wardens, Derrick Moes (4.45 GAA) Ice Storm
Wait List Goalies - Tal Klaudt (5.17 GAA) Ambrose University College Lions, Jason Pura (5.79 GAA) Admirals, Tyler Schafer (6.04 GAA) Bullets Unable to Attend - Nathan Walker (3.36 GAA) Timberwolves, Lesley Reddon (4.88 GAA) TH Pirates
7:30PM - Weeknight Division A - West vs. East West All-Stars (Black) (1) Lamplighters - 4 skaters (3) Pillagers - Sean Leeder, Ryan Stewart, Clarke Flesch, Graham Rapson (5) A-1 Autobeauties - Dan Hickey, Rob Prier (7) North West Stars - 3 skaters confirmed (9) Shockers - Owen Anfinson, Riley Haugen, Elliot Steel Goalies - Jamie Bezemer (3.35 GAA) Lamplighters, Jared Beatty (4.40 GAA) Buds
East All-Stars (Red) (2) Team Wolfpack - 4 skaters confirmed (4) Brewstars - Matthew Desmarais, Nolan MacDonell, Mike Loptson, Tyler Ferguson (5) A-1 Autobeauties - 2 skaters (6) Buds - Tyler Morrison, Markus Koot, Matt Klukas (8) Zig Zagz - Matt Slomka, Corey McDougall, Jordan Wenzel Goalies - Jordan Alford (3.32 GAA) Team Wolfpack, Robin Swinton (4.81 GAA) North West Stars
Wait List Goalies - Cole Maruk (4.95 GAA) Pillagers, Dean Miller (6.13 GAA) A-1 Autobeauties, Joel Richardson (6.26 GAA) Zig Zagz Unable to Attend - Jared Powell (4.38 GAA) Brewstars
West All-Stars (Black) (1) Grease Snakes - 4 skaters unable to attend (3) Prairie Seals - Tron Walker, Jeff Nail, Cory Blair (5) CANA Worms - 3 skaters unable to attend (7) Tigers - Brendan Fowler, Steven Lazzer, Anthony Baldwin (10) Flying Hellfish - Martin Robichaud, Jeff Burton, Rishi Lukka Goalies - Chris Wilhelm (5.39 GAA) Tigers
East All-Stars (Red) (2) Samsquanches - Mike Schiebelbein, Tim Rice, James Brookes, Gavin Ellsworth (4) Calgary Archive Renegades - Matt Bucholtz, Drew Steinhauer, Joel Grigg (6) Garrison Battalion - John Wolf, Nick Waterbury, Brad Loewen (8) Yetis - 3 skaters (9) V-Squirrels - 3 skaters Goalies - Clayton Richardson (3.43 GAA) Samsquanches, Matt Parnham (4.16 GAA) Calgary Archives Renegades
Wait List Goalies - Collin Park (5.25 GAA) V-Squirrels, Casey Oshea (5.33 GAA) Prairie Seals, Glen Silver (5.53 GAA) Yetis Unable to Attend - Trevor Aymont (5.08 GAA) CANA Worms, Mark Deering (4.20 GAA) Grease Snakes
West All-Stars (Black) (1) Hopewell Hornets - Adam Morrison, Craig Stuart, Tom Van Norman, Jason Glass (3) QMax Cougars - John Sands, Dustin Honing, Reagan Lutz (5) Migrant Squad - John Bursey, Ryan Gunderson, Dave Howat (7) Pro Edge - Mike Pierce, Trevor Schwartzenberger, Chris Jones (10) The Money Shots - Ryan Merkley, Doan Galarneau, Andrew Campbell Goalies - Josh Kolba (4.73 GAA) Shamrocks,
East All-Stars (Red) (2) Shamrocks - Chad Taylor, Olin Penna, Paul Heffernan, James Harasen (4) Hobos - 3 skaters unable to attend (6) Wingmen - 3 skaters (8) Maguire's Smooth Edge - Ryan Cheshire, Cullen Craig, Travis Head (9) Beavers - 3 skaters Goalies - Matt Nicholson (5.04 GAA) Beavers
Wait List Goalies - Paul Marsh (5.67 GAA) Maguire's Smooth Edge, Jason Gravelle (5.74 GAA) Migrant Squad, Jason Streeter (5.78 GAA) Pro Edge Unable to Attend - Brian Thevenot (4.79 GAA) Hopewell Hornets, Jared Beatty (4.53 GAA) Hobos, Geoff Hwang (3.50 GAA) Wingmen
3:30PM - Weekend Division D - West vs. East
West All-Stars (Black) (1) Kamikazes - Kevin Tokunaga, Terrance Tripp, Bryan Prichard (3) Rug Doctors - Cole Piechotta, Garhett Piechotta, Wade Belbin (5) PKS - Darin Shaw, Ken Hastie, John MacPherson (7) Young Guns - #9 Rambo Bun, #97 Vuthy Mao, #87 Gabe Martin (9) T.H. Pirates II - Trevor Selby, Dave Welichka (12) Wolves - Ben Falconer, Chris Temple Goalies - Jimmy Kao (3.47 GAA) Rug Doctors, Leandro Rebutoc (3.96 GAA) Kamikazes
East All-Stars (Red) (2) Ice Holes - 3 skaters (4) Top Dogs - C #2 Chad Craig, W #16 Mike Jarhaus, D Aaron Baer (6) Dragons - 3 skaters (8) TCT Jets - 3 skaters (10) The Classic Jets - Brandon Egli #92, Chris Tgahrt #4 (11) Fighting Irish Republican Army - Gord Gregory, Troy Straka Goalies - Joe Di Gaeta (3.27 GAA) Top Dogs, Cory Hogue (5.07 GAA) T. H. Pirates II
Wait List Goalies - Sean Lifey (5.92 GAA) PKS, Steven Driediger (6.10 GAA) TCT Jets, Rob O'Donnell (6.10 GAA) Fighting Irish Republican Army Unable to Attend - Top Dogs C #6 Wade Hunt, Matt Waldorf (3.40 GAA) Dragons
5:00PM - Weekend Division C - West vs. East
West All-Stars (Black) (1) Dynasty - Matt Hoang, Tommy Mac, Leo Rivera, Hung Luu (3) Reapers - Travis Metituk, Jeff Owel, Brent Fawcett (5) Petrin Mechanical - Jason Beck, Dustin Graham, 1 skater unable to attend (7) Silver Bullets - Troy Lehner, Max Peddlesden, Steven VanderZande (10) Pylons - Tim Bechtold, Dale McPherson, Dave Meyer Goalies - John Munro (2.82 GAA) Reapers, Binijam Woldegabir (4.41 GAA) Vipers
East All-Stars (Red) (2) TimberCreek Electric - Kyle Holloway, Chris Issler, Ben Naud, Josh Naud (4) Vipers - Michael McLeod, Daniel Irvine, 1 skater unable to attend (6) Phillies - Austin McKinnon, Eric Henderson, Justin Page (8) Bombays Bad Boys - Jon Pentney (F), Kelley Deley (F/D), Craig Williams (F) (9) Tyro Maniacs - Todd Rysz, Jason Coleman, Dale Ludwig Goalies - Leevon Dance (4.00 GAA) TimberCreek Electric, Warner Ross-Johnston (4.79 GAA) Tyro Maniacs
Wait List Goalies - Unable to Attend - Paul Sullivan (4.15 GAA) Pylons, John Laing Bombays (4.08 GAA) Bad Boys, Brian Dent (4.47) Petrin Mechanical, Steve Nguyen (4.48 GAA) Dynasty
6:30PM - Weekend Division B - West vs. East
West All-Stars (Black) (1) Outlaws - Preston Hunter, Andrew Twoyoungmen, Tristan House, Tim House, TBA (3) Tea Bag of Justice - Sean Erskine, Jamie Middleton, Cory Watkinson, Cale Morton (5) Rats - Darryl Marion, Kels Woklman, Henry Miller (7) Ted & Dave Custom Golf Professors - Kelly Lundgren, Troy Gedlaman, Kevin Stephens, TBA (10) Iron Maiden - 3 skaters unable to attend Goalies - Zack Kleinsasser (4.77 GAA) Rats, Stacey Brassard (4.82 GAA) Outlaws
East All-Stars (Red) (2) Manimals - Steve Arruda, John Boderick, 2 more skaters (4) Player's Club - Tyler Heck, Derrick Henry, Craig Bowman (6) Jets - Jeff Farncombe, David Duros, 1 skater unable to attend (8) Aluminum Falcons - Trevor Murl, Ryan Barnes, Kris Brown (9) Wolverines - 3 skaters Goalies - Cole Wanviq (2.67 GAA) Manimals, Mark Johnson (4.80 GAA) Player's Club
Wait List Goalies - Andrew May (4.88 GAA)Tea Bag of Justice, Graham Roblin (5.79 GAA) Aluminum Falcons, Marcus Rockliff (5.90 GAA) Wolverines, Geoff Hwang (6.00 GAA) Jets Unable to Attend - Julian Aiuto Outlaws |
CAHL 2023-2024 League Leaders | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
|||||||||||